KURTALAN HAVA DURUMU
ALO BELEDİYE 411 20 10

Bizden Haberler

T.C. Kurtalan Belediye Başkanlığı

Başkan Karaatay’dan 15 Temmuz Mesajı…

- +
Başkan Karaatay’dan 15 Temmuz Mesajı…

15 Temmuz 2016 da Milletin iradesi ve Millete rağmen daha önce farklı biçimlerdeki teşebbüslerle devleti ve hükümeti ele geçirmek isteyen Fethullahçı Terör Örgütüne üye bir grup asker tarafından yapılmak istenen darbe girişimi Milletimizin milli iradeye sahip çıkmasıyla ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşuyla engellenmiştir.

Ülkemizin uçuruma sürüklenmesi istenen bu gecede yaşananların bir işgal girişiminden tek farkı milletimize doğrultulan silahların milletimizi ve vatanımızı korumak adına var olan silahlar olmasıydı. Nice şehitler verdiğimiz bu kanlı gece, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara koşan milletimiz tarafından şanlı bir geceye dönüştürülmüştür. Bizlerde halkımızın iradesi olarak halkımızla birlikte gerek ilçemizde gerek ilimiz Siirt’te demokrasi nöbetleri boyunca meydanlarda demokrasimizin nöbetini tuttuk.

Kuşkusuz ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek bir çağrısıyla 15 Temmuzda olduğu gibi halkımızla birlikte birlik ve beraberlik içinde meydanlara inmeye hazır olduğumuzu belirtiyor. Bir daha 15 Temmuz gibi acılar yaşamamak dileğiyle bu gecede demokrasi adına şehit düşen kahramanlarımıza Allah’tan rahmet Gazilerimize acil şifalar diliyorum.

NEVZAT KARAATAY
Kurtalan Belediye Başkanı